کد مطلب: 138880
Comsol_Multiphysics_5.3
تاریخ انتشار : 1397/02/30
نمایش : 683

توضيحات

COMSOL Multiphysics نرم‌افزاري با کاربري عمومي و با پايه‌ي الگوهاي عددي پيشرفته، براي استفاده در مدل سازي و شبيه سازي مسائل مبتني بر فيزيک مي‌باشد. با استفاده از اين نرم‌افزار، قادر خواهيد بود رفتار مدل‌هاي فيزيکي متفاوت يا به هم پيوسته را محاسبه کنيد. با دارا بودن بيش از 30 بخش افزوده شده به نرم‌افزار، امکان اين را داريد که فضاي شبيه‌سازي را با انواع ارتباط‌هاي فيزيکي و ابزارهاي مختلف براي انجام پروژه‌هاي الکتريکي، مکانيکي، جريان سيالات و شيمي به کار ببريد. همچنين، رابط طراحي شده در نرم‌‎افزار، توانايي متصل‌کردن شبيه‌سازي‌هاي COMSOL Multiphysics به نرم‌افزارهاي محاسبات فني از قبيل CAD و ECAD را نيز فراهم مي‌آورد.

اين نرم افزار، محيطي يکپارچه و قدرتمند براي توسعه توليدات مرتبط با هم با استفاده از جريان کاري واحد و بدون در نظر گرفتن تفاوت‌هايشان در محيط نرم‌افزار را فراهم مي‌آورد. ماژول‌هاي توسعه نرم‌افزار به صورت يکپارچه با آن مخلوط شده و بسته به استفاده شما از نرم‌افزار و کاربري‌هاي متفاوت، در همان محيط ثابت کاري نرم‌افزار از آن‌ها استفاده مي‌کند. ابزارهاي model tree و Model Builder شمايي کلي از مدل شبيه‌سازي را نشان داده و دسترسي به تمام قابليت‌ها از قبيل هندسه اجسام، مرزهاي تشکيل‌دهنده شي و ويژگي‌هاي فيزيکي آن، شبکه‌بندي، حلال‌هاي شيميايي و تصوير‌سازي آن‌ها را برايتان مقدور مي‌کند. با نرم افزار شبيه‌سازي COMSOL Multiphysics ‌مي‌توانيد مدل‌هاي قراردادي و رايج با هرگونه ويژگي فيزيکي شان را به مدل‌هاي چند حالته فيزيکي که بتوانند آثار متقابلشان به يکديگر را نمايش دهند، توسعه داده و رفتارشان را بررسي کنيد. با تمام اين احوال، استفاده از اين توانايي و قابليت‌ها نيازمند هيچ دانش رياضي و محاسبات عددي خاصي نمي‌باشد.

امکانات و ويژگي‌هاي نرم‌افزار COMSOL Multiphysics :

– استفاده از مدل‌هاي فيزيکي ديداري در فضاهاي سه بعدي، دو بعدي، يک بعدي و حتي صفر بعدي و استفاده از تعاريف فرمولي و معادلات خطي و غيرخطي در زماني که شي خاص و معمولي مد نظر نباشد.

– استفاده از مشبکه‌هاي سه وجهي، چهار وجهي، منشوري و… در يک فضاي مدل سه بعدي و عناصر مختلف براي بررسي انتقال حرارت، مکانيک سازه، الکترواستاتيک و…

– مدل‌سازي هندسي با استفاده از ابزار دروني مدل‌سازي کامسول در محيط‌هاي يک تا سه بعدي و حتي استفاده از خروجي ديگر نرم‌افزارهاي CAD در محيط نرم‌افزار.

– استفاده از جديدترين روش‌هاي عددي براي ساخت بي‌نهايت ترکيبات اجسام و حالات فيزيکي.

– استفاده از مدل‌هاي پارامتري و انجمني براي پارامتردهي به هر قسمت و بخش از مدل .

– استفاده از انواع متغيرها براي مقدار دادن به ويژگي‌هاي مدل‌ها و بررسي پالس‌هاي گوسي و مستطيلي و…

– استفاده از API ها براي برنامه‌نويسي با زبان جاوا يا استفاده از نرم‌افزار متلب.

– گذارش‌گيري در فايل متني، تصويري و يا خروجي اکسل، فلش و يا تصوير متحرک (.GIF)

و…

نکات برنامه‌ي COMSOL Multiphysics :

– اين نسخه داراي کرک کامل است.

– در اين نسخه، آپديت‌ها به‌صورت يک‌پارچه‌شده ارائه شده‌اند.
 

راهنماي نصب

ابتدا با نرم‌افزارهايي مثل DAEMON Tools يا UltraISO و يا PowerISO و از طريق درايو مجازي، ايميج نرم‌افزار را Mount کرده و با اجراي فايل setup.exe نصب را آغاز کنيد. پس از مرحله‌ي انتخاب زبان، روي New COMSOL Installation کليک کنيد. در پنچره‌ي بعد و در مرحله‌ي لايسنس، گزينه‌ي License format‌ را روي License file قرار دهيد. سپس روي Browse کليک کرده و فايل لايسنس موجود را وارد کنيد. براي نصب آپديت پس از اجراي آن محل نصب برنامه را وارد کنيد.

 


Comsol Multiphysics 5.3a (5.3.1.275) Win-Linux x64

 part  part2    part3  part4 part5

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن