کد مطلب: 138882
MAPLE2018
تاریخ انتشار : 1397/03/01
نمایش : 404

نسخه ۲۰۱۸ نرم افزار Maple با تمرکز بر روي بهينه سازي رابط کاربري و سهولت انجام امور محاسباتي منتشر شد. براي مشاهده ي گزيده اي از ويژگي هاي نسخه ۲۰۱۸ به همراه دانلود ميپل ۲۰۱۸ مي توانيد به ادامه مطلب مراجعه نماييد. هم چنين، آموزش نصب و اکتيو کامل نرم افزار نيز قرار داده شده است.

ميپل (به انگليسي: Maplesoft Maple) نرم افزاري بسيار قدرتمند براي انواع مختلف محاسبات رياضي از مقدماتي تا پيشرفته است. دانلود ميپل قادر است کليه محاسبات رياضي را از اعمال چهارگانه، توان و ريشه گرفتن، محاسبه فاکتوريل اعداد، محاسبات ساده و پيشرفته مثلثاتي و لگاريتمي و غيره گرفته تا محاسبه حد، مشتق و انتگرال توابع، رسم توابع دو بعدي و سه بعدي، انواع محاسبات ماتريسي و حل معادلات معمولي و ديفرانسيلي انجام دهد. بنابراين دانش آموزان و دانشجويان براي درک مفاهيم علمي و رياضيدانان حرفه اي و مهندسين براي کارهاي تحقيقي و کاربردي مي توانند از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که اين نرم افزار به وسيله گروه تحقيقاتي دانشگاه هاي “واترلو” و “درکسل” و نيز موسسه تکنولوژي فدرال سوئيس در زوريخ در دهه ۱۹۸۰ ميلادي توسعه يافت.Maple يک مفسر، براي زبان برنامه نويسي پويا است، به طور معمول، عبارات جبري و عبارات منطق در حافظه کامپيوتر، ذخيره مي شوند و پس از آن بوسيله اين نرم افزار پردازش شده و حل ميگردند.

 

 

نرم افزار Maple يکي از پيشگامان توسعه نرم افزار پيشرفته در بخش رياضي و تحليلي بوده که اين بار نسخه جديد بسته نرم افزاري خود را با اين نام در زمينه مدل سازي و شبيه سازي عرضه بازار کرده است. اين نرم افزار براي مهندساني که در زمينه هاي فني مهندسي فعاليت دارند استفاده از اين ابزار به عنوان دستياري که به صورت کاملا دقيق پردازش ها را در بخش هاي مختلف انجام مي دهد مي تواند علاوه بر صرفه جويي در زمان با دقت بالا داده هاي خام ورودي را به اطلاعات تکميل شده در خروجي نمايش دهد. مدل سازي با استفاده از قطعات موجود در کتابخانه نرم افزار صورت مي‌گيرد، به اين صورت که قطعات موجود در کتابخانه را انتخاب و در فضاي مورد نياز رها مي‌کنيد.

استفاده و دانلود ميپل به شما در حل مسايل مختلف رياضي از قبيل هندسه، حساب و … کمک مي کند. کاربران مي‌ توانند رياضيات را با علائم تجاري در آن وارد کنند. واسط کاربري نيز مي‌تواند توسط کاربر درست شود. ميپل يک زبان برنامه نويسي مرکب از زبان هاي دستوري و زبان هاي پويا است. همچنين واسطهايي براي کار با ديگر زبان ها مثل C ,Fortran,Java,Matlab,Visual Basic وجود دارند.

 

برخي از ويژگي هاي جديد Maple 2018:

نسخه ۲۰۱۸ نرم افزار ميپل داراي بهينه سازي هاي اساسي مي باشد که تمرکز آن بر روي چگونگي تعامل شما با نرم افزار Maple است. بدين منظور مهم نيست که شما چه کاري با ميپل انجام مي دهيد، در هر صورت نسخه ۲۰۱۸ مي تواند کمک بسيار بزرگي براي شما باشد.

بهره وري بيشتر

پنل جديد Context Panel برخي از قدرتمندترين ابزارهاي محاسباتي Maple را با يکديگر ادغام و بهينه کرده است. بدين ترتيب شما مي توانيد امور بيشتري را با روندي بسيار ساده تر انجام دهيد.

هوشمندانه تر کدنويسي کنيد، نه سخت تر

چه دو خط چه دوهزار خط در Maple 2018 کدنويسي کنيد، بهبودهاي چشمگير نسخه ۲۰۱۸ در بخش ويرايشگر کد به شما اجازه مي دهد تا نوشتن و ديباگ کدها را بسيار ساده تر انجام دهيد.

اجازه دهيد تا Maple يونيت هاي شما را ردگيري کند

ادغام عميق تر يونيت ها به موتور محاسباتي و ابزارهاي تبديل بهينه شده به شما اجازه مي دهد تا محاسبت مبتني بر يونيت راحت تري داشته باشيد.

معادلات ديفرانسيل با مشتقات جزئي بيشتري حل کنيد

با استفاده از شرايط حدي مي توانيد جواب هايي براي کلاس هاي جديد معادلات ديفرانسيل با مشتقات جزئي پيدا کنيد.

 

قابليت هاي کليدي دانلود ميپل Maplesoft Maple :

 • جبر خطي
 • رياضيات گسسته
 • حسابان
 • محاسبات علمي
 • فيزيک محاسباتي
 • جبر خطي عددي
 • ديناميک محاسباتي سيالات
 • مشتق‌ گيري عددي
 • انتگرال‌ گيري عددي
 • رسم نمودار هاي اعم از متحرک و ثابت
 • حل رياضيات مقدمات براي دانش‌ آموزان دبيرستان
راهنماي نصب:
 

1) درهنگام نصب نرم افزار موارد زير را رعايت کنيد:

– حتما مطمئن شويد که اينترنت يا شبکه شما وصل مي باشد! اگر شبکه شما قطع باشد، عمليات فعال سازي انجام نخواهد شد!

– گزينه “Single User License” را انتخاب کنيد.

– تيک دو گزينه “Check for Updates Now” و “Enable Periodic Checking for Maple 2017” را برداريد.

2) پس از اتمام نصب، حتما تيک گزينه “Activate Maple 2018 now” را برداريد و بر روي Finish کليک کنيد.

3) به فولدر “Crack” مراجعه کنيد و فايل ها را طبق آدرس هاي زير در محل نصب نرم افزار جايگزين کنيد:

– فايل “maple.dll” را در فولدر “bin.X86_64_WINDOWS” واقع در محل نصب کپي نماييد.

– فايل “license.dat” را در فولدر “license” واقع در محل نصب کپي نماييد.

4) دسترسي نرم افزار به اينترنت را توسط فايروال خود مسدود کنيد تا سريال شما غيرفعال نشود.

5) نرم افزار را اجرا کنيد.

دانلود نسخه 64 بيتي:
 

part 1   part2  نسخه 64 بيتي

part 1   part2  نسخه 32 بيتي
 


 

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن